Ručné sprchy Hansgrohe Raindance

Často kladené otázky: Vy sa pýtate, my odpovedáme

Online slovník často kladených otázok

Aj technika má svoje úskalia. A aj návody na obsluhu majú svoje hranice. Hoci spoločnosť Hansgrohe vynakladá veľké úsilie, aby bolo všetko sformulované zrozumiteľne a fungovalo bez problémov, napriek tomu sa občas vynoria otázky. Robí vám ťažkosti montáž armatúry alebo odstraňovanie vodného kameňa zo sprchy?

Zozbierali sme často kladené otázky a ponúkame prvé praktické tipy, ktoré Vám môžu dopomôcť k želanému výsledku alebo možno aj ihneď zodpovedať vašu otázku. Jednoducho si zvoľte želanú kategóriu a tému, o ktorej sa chcete dozvedieť viac.

Ukážky z technických videí: Aké jednoduché!

Pozrite si tiež technické rady od Hansgrohe na stránke Youtube. V krátkych, ľahko zrozumiteľných videách Vám ukážeme napríklad užitočné pokyny pre starostlivosť a technické informácie.

Prípad od prípadu 

Nájdite tu jednotlivé topy z praxe.Okolnosti sa v jednotlivých prípadoch môžu líšiť, takže online slovník nemusí mať požadované riešenie práve pre Vás - vtedy Vám pomôže špecializovaný predajca, ktorý konkrétny problém vyrieši 

Máte doplňujúce otázky? V tom prípade sa môžete kedykoľvek spojiť s naším technickým servisom.

Odtokové systémy

Ktorý odtok je odporúčaný pre sprchovací systém XXL?

Napríklad u veľkej hlavovej sprchy sa odporúča použitie odtoku RainDrain XXL (výr. 60067000). Podľa normy DIN EN 274 predstavuje odtokový výkon 51 litrov/min.

Doplnky

Dávkovač tekutého krému už nedávkuje krém. Čo treba urobiť?

V dôsledku dlhšieho nepoužívania krém zaschol a stvrdol v čerpadle. Vyčistite čerpadlo tak, že čerpadlo dávkovača tekutého krému ponoríte do teplej vody a následne prepláchnete.

Ako sa dajú odmontovať hmoždinky na uchytenie doplnkov Axor: Axor Terrano, Axor Carlton, Axor Citterio, Axor Citterio M, Axor Montreux, Axor Uno² alebo Axor Uno?

Hmoždinky pre uchytenie doplnkov Axor: Axor Terrano, Axor Carlton, Axor Citterio, Axor Citterio M, Axor Montreux, Axor Uno, resp. Axor Uno² sa dajú odmontovať tak, že sa tenký predmet, napr. imbusový kľúč SW2 alebo vrut, vtlačí či zašróbuje do hmoždinky a potom sa vytiahne von aj s hmoždinkou.

Armatúry

Elektronická armatúra: Ako môžem aktivovať čistiaci režim armatúry tak, aby sa nespustil senzor a mohol som tak napr. vyčistiť umývadlo?
Aktivácia čistiaceho režimu je popísaná v návode na montáž, ktorý je priložený k výrobku, alebo ktorý možno stiahnuť v elektronickom katalógu náhradných dielov.
Kuchynská armatúra je netesná na otočnom nadstavci. Čo môže byť príčinou?

Tesnenia otočného nadstavca sú znečistené alebo poškodené. Potrebné montážne kroky na výmenu tesnení nájdete v príslušnom návode na montáž, ktorý je priložený k náhradnému dielu. Drážkové krúžky zo súpravy na tesnenie nezabudnite správne namazať.

Z kuchynskej armatúry s vyťahovacou sprchou/vyťahovacím výtokom tečie slabý prúd vody. Čo treba urobiť?

Medzi vyťahovacou hadicou a vyťahovacou sprchou sa nachádza sitko zasunuté do prípojnej vsuvky vyťahovacej hadice. Vyberte ho ostrým predmetom, vyčistite a znovu nasaďte.

Drezová sprška: batérie Axor Steel tečú obidva typy prrúdov (sprchový aj monoprúd) súčasne. Ako si pomôcť?

Je nutné vymeniť hlavicu drezovej batérie. Oprava zákazníkom nie je možná.
Číslo správného náhradného dielu spršky je možné nájsť v priloženom inštalačnom manuále.

Kuchynská armatúra: Pri kuchynskej armatúre AX Starck 10820XX0 unikajú okolo páky rukoväti neustále malé množstvá vody, resp. sa tam tvoria malé bublinky. Ako zabezpečím nápravu?
Pravdepodobne ide iba o vodu, ktorá sa pri obsluhe mokrými rukami zhromažďuje v okolí páky rukoväti. Obzvlášť pri púšťaní teplej vody sa táto rozpína a viditeľne uniká vo forme tvorby bubliniek. Najlepšie bude, ak nadbytočnú vodu z medzery odstránite bavlnenou handričkou.
Otočný výtok kuchynskej armatúry je netesný. Čo môžem urobiť?

Ak po otvorení armatúry vytečie v dolnej časti voda, tesnenie musí byť kvôli izolácii otočného výtoku vymenené.Výmena tesnení prebieha pri rôznych modeloch vždy podľa priloženého návodu na montáž.

 

Ako môžem sklopiť drezovú batériu Vararc s vyťahovacou sprchou, keď chcem otvoriť okno umiestnené za batériou?

Uchopte armatúru za základnú jednotku (pozor: nie u odtoku!), vytiahnite ju vertikálne smerom nahor a odložte armatúru bočnou stranou na pracovnú dosku (na utierku alebo podobne).

Ako funguje elektronická kuchynská armatúra HG PuraVida 15805XX0.

Funkčnosť armatúry predstavujeme na tomto videu.

Guľová zmiešavacia technika: Musí sa pri servise guľového zmiešavacieho systému meniť aj ovládacia guľa?
Výmena ovládacej gule z ušľachtilej ocele nie je nutná. Možné usadeniny sa dajú z gule jednoducho odstrániť, napr. umelohmotným čistiacim rúnom.
Batéria v prípade použitia prietokového ohrievača vody behom prípravy ohrevu kvapká. Čo môžem urobiť?

Na to, aby počas ohrievania v prietokovom ohrievači vody nevznikal pretlak, vyteká z odtoku kvapkajúca voda. Ide o fyzikálne podmienený jav a nepredstavuje chybu produktu, ktorá by predstavovala dôvod na výmenu armatúry alebo nárok na uplatnenie záruky.

Armatúra alebo sprcha po zastavení kvapkajú, čo treba urobiť?

Pri armatúrach a sprchách je krátke dodatočné kvapkanie fyzikálne podmienené a nepredstavuje chybu produktu, ktorá by predstavovala dôvod na výmenu armatúry alebo nárok na uplatnenie záruky.

Cez umývadlovú armatúru tečie len trochu vody. Čo treba urobiť?

Príčinou nízkeho prietokového výkonu môže byť znečistený aerátor. Na tomto videu je bližšie popísané čistenie

Môžem pri umývadlovej armatúre od Hansgrohe ovplyvniť výstupný uhol vodného prúdu?

Hansgrohe ponúka voliteľne otočný štandardný aerátor (č. výr.: 95400000) s vonkajším závitom M24x1. Vďaka nemu môžete prestaviť vodný prúd do všetkých strán o cca 8°. Výmena a funkčnosť sú znázornené na tomto videu.

Odber produktov značky Hansgrohe

Dajú sa produkty niekde nezáväzne vyskúšať?

V Aquadémii Hansgrohe vám ukážeme prierez našimi aktuálnymi výrobkami kolekcií značky Hansgrohe a Axor. V testovacom priestore s názvom Showerworld máte možnosť sami si vyskúšať a do sýtosti si vychutnať zážitok zo sprchovania s Hansgrohe, rovnako tak aj u niektorých predajcov (vo vyhľadávači predajcov zvoľte filter Raindance partner)

 

Kde si môžem kúpiť produkty Hansgrohe?

Produkty Hansgrohe si môžete kúpiť priamo v miestnej špecializovanej predajni. Podniková predajňa neexistuje.

Kde môžem získať prospekty?

Prospekty k produktom Hansgrohe si môžete stiahnuť priamo na našich stránkach.

Čo stoja produkty Hansgrohe?

Produkty Hansgrohe si môžete kúpiť priamo v miestnej špecializovanej predajni. Dozviete sa tam tiež informácie o cenách.

Ako dlho po ukončení výroby produktu je možné dokúpiť náhradné diely?

Zabezpečujeme možnosť dokúpenia náhradných dielov na desať rokov po ukončení výroby príslušného produktu.

Sprchy, držiaky na sprchu a sprchové súpravy

Ako namontujem sprchovú tyč v rohu?

Montážne kroky pre súpravu na rohovú montáž sú znázornené na tomto videu.

Zarovnanie dlaždíc: Načo slúži pozdĺžna plastová doštička, ktorá je pribalená k sprchovej súprave?
Nie všetky kúpeľne sú vydláždené do výšky miestnosti. Na základe toho je v niektorých prípadoch potrebné zarovnať hrúbku prostredníctvom dlaždicovej zarovnávacej doštičky. Doštička je v prípade potreby stohovateľná.
Z ručnej sprchy tečie v poslednom období málo vody. Čo treba urobiť?

Príčinou nízkeho prietokového výkonu môže byť znečistené filtračné tesnenie. Popis jeho čistenia nájdete na tomto videu. Pravdepodobne sa na samotnej sprche nachádza vodný kameň. Návod na správne odstránenie vodného kameňa nájdete na tomto videu.

Kde môže byť na vani umiestnený držiak pre ručnú sprchu ?

Ručná sprcha by mala byť na mieste, ktoré možno bez námahy dosiahnuť. Umývanie vlasov by malo byť možné aj v sede bez toho, aby osoba musela ručnú sprchu držať v ruke.

Prúdiaca voda hlavovej sprchy vyteká zo sprchy nerovnomerne. Nevytvára už súvislý prúd. Čo treba urobiť?

Vyčistite výstupný otvor pre prúdiacu vodu. Najlepšie je pritom použiť plastovú stierku. Potiahnite stierku pri tečúcej vode po celej ploche otvoru pre prúdiacu vodu.
Uvoľnené častice sa tak okamžite vyplavia.

Armatúra alebo sprcha po zastavení kvapkajú, čo treba urobiť?

Pri armatúrach a sprchách je krátke dodatočné kvapkanie fyzikálne podmienené a nepredstavuje chybu produktu, ktorá by predstavovala dôvod na výmenu armatúry alebo nárok na uplatnenie záruky.

Je možné pri pri Showerpipe od Hansgrohe skrátiť zvislú prívodnú trúbku?

V závislosti od modelu je možné zvislé prívodové trúbky prispôsobiť priestoru a v nevyhnutnom prípade aj skrátiť. Pri okrúhly trubkách je skrátenie v zásade možné. Pri pravouhlých trúbkach sú k dispozícii rôzne dĺžky. Informácie nájdete v priloženom návode na montáž.

Prečo je potrebné zabudovať filtračné tesnenie medzi sprchovú hadicu a ručnú sprchu?

Filtračné tesnenia, ktoré sú pribalené ku každej ručnej sprche, sa nedajú nahradiť bežnými tesneniami. V opačnom prípade sa nečistoty, ktoré sa prefiltrujú v sitku, dostanú do mechaniky sprchy. To vedie k výpadkom funkcie čistenia QuickClean alebo k upchatiu trysiek.

Je možné náhradný posuvný držiak Unica`D namontovať aj na staršie sprchové tyče?
Náhradný posuvný držiak možno vo všeobecnosti použiť v prípade všetkých sprchových tyčí Unica`D.

Záruka

Zaniká záruka výrobcu pri výmene servisných dielov?
Predpoklad na zachovanie našich záručných podmienok je, okrem iného, odborná montáž výrobku. Pri výmene náhradných dielov je táto odborná manipulácia popísaná v servisnom návode. Ďalšie informácie sme zostavili v našich záručných podmienkach.
Ako dlho platí záruka na produkty značky Hansgrohe?

V zásade má kupujúci produktu na určitý čas nárok na záruku uplatniteľnú voči predajcovi. Keďže spoločnosť Hansgrohe využíva pre svoje produkty výhradne 3-stupňový predaj, t. j. prostredníctvom veľkoobchodu a špecializovaných predajcov, vzniká pre zákazníka nárok na záruku  v prvom rade voči špecializovanej predajni, teda predajcovi, nie však voči výrobcovi. V prípade uplatnenia nárokov na záruku na váš produkt sa, prosím, obráťte na predajné miesto.
Možnosti predĺženej päťročnej záruky a záručné podmienky nájdete tu.

Na koho sa mám obrátiť v prípade reklamácie?

Spoločnosť Hansgrohe predáva svoje produkty výhradne prostredníctvom veľkoobchodu a špecializovaných predajcov priamo svojim zákazníkom (takzvaný trojstupňový predaj). Z toho dôvodu vyplýva pre zákazníkov v prvom rade nárok na uplatnenie záruky voči špecializovanej predajni/predajcovi, nie však voči výrobcovi. V prípade reklamácie vášho produktu sa prosím obráťte na predajné miesto.

Ponúka spoločnosť Hansgrohe popri zákonnej záruke dobrovoľnú záruku?

Najvyššia kvalita je základnou súčasťou filozofie spoločnosti Hansgrohe. Preto ponúkame spotrebiteľom dobrovoľnú päťročnú záruku výrobcu na naše produkty. Predpoklady a podrobnosti o uplatnení tejto záruky nájdete v záručných podmienkach

Čistenie a starostlivosť

Ako správne čistiť a odstrániť vodný kameň z produktov značky Hansgrohe?

Ako dlhodobo zachovať lesk a funkčnosť produktov značky Hansgrohe, vám ukážeme v jednoduchom zhrnutí: odporúčania na čistenie.

Všeobecné pravidlá:

  • Nepoužívajte žiadne čistiace prostriedky obsahujúce kyselinu chlorovodíkovú, kyselinu mravčiu, chlórové bielidlo alebo kyselinu octovú, tieto môžu spôsobiť poškodenie.
  • Nepoužívajte žiadne abrazívne čistiace nástroje alebo zariadenia, ako sú nevhodné čistiace pomôcok alebo penové drôtenky.
  • Na čistenie používajte predpísané čistiace prostriedky a dávkovanie, s maximálnou dobou vystavenia na 10 min.
  • Pri čistení sprejom, nikdy nestriekajte čistiaci roztok na výrobky Hansgrohe; miesto toho použite rozprašovač na handričku
  • Po očistení poriadne opláchnite čistou vodou.
Je možné umyť kompletnú hlavovú sprchu v umývačke riadu?
Plastové diely sprchy nie sú odolné proti vysokým teplotám sušiaceho programu umývačky riadu. Na tento účel je vhodná iba kovová kruhová sprchová hlavica. V priloženom návode na montáž je názorne zobrazený postup.

Iné

Kde nájdem katalóg náhradných dielov, rozmerové výkresy a návody na montáž k produktom?

Informácie o náhradných dieloch a technické publikácie, ako sú rozmerové výkresy, návod na montáž a servisné inštrukcie nájdete na anglických stránkach Hansgrohe PRO, webovej stránke pre naše profesionálne cieľové skupiny.
Okrem toho na vás čaká: rozsiahly produktový katalóg, údaje o plánovaní kúpeľne, tipy a triky pre poradenstvo, plánovanie a inštaláciu a ešte oveľa viac. 

Prejsť na Hansgrohe PRO, webovú stránku pre profesionálov
K online katalógu náhradných dielov

Kde nájdem informácie pre dodávateľov a poskytovateľov služieb?

Všetky služby a dokumenty na stiahnutie pre dodávateľov a poskytovateľov služieb sme pre vás pripravili v časti pre dodávateľov našej webovej stránky spoločnosti Hansgrohe. Tu nájdete okrem iného informácie o našej nákupnej organizácii a manažmente kvality, dokumenty na stiahnutie, ako aj príručku pre prvé vzorky, naše závodné normy alebo rámcové dohody.

K časti pre dodávateľov

Termostaty a ventily

Rukoväť uzatváracieho/prestavovacieho ventilu sa otáča veľmi ťažko. Ako sa dá problém vyriešiť?

Ťažšie otáčanie môže mať viacero príčin. Ťažký chod môžu spôsobiť napríklad usadeniny na tesniacich plochách. Podľa priloženého návodu vymeňte príslušný diel. Bližšie informácie nájdete v našom elektronickom katalógu náhradných dielov.

Tlačidlo bezpečnostného uzáveru termostatu sa zasekáva. Ako zabezpečím nápravu?
Pravdepodobne je buď zvápenatené tlačidlo alebo chybná pružina. Pružinu a tlačidlo vyčistite a zľahka namastite. Prípadne budete musieť tieto diely vymeniť. Číslo náhradného dielu nájdete v návode na montáž alebo v online katalógu náhradných dielov.
V prípade ShowerSelect, resp. ShowerTablet, sa tlačidlo po montáži nedá stlačiť alebo nefunguje.

Pri montáži armatúry nebola z ventilu odstránená zelená bezpečnostná svorka. Odmontujte viditeľné diely a svorku odstráňte.

Taktiež je možné, že nebola namastená izolácia medzi tlačidlom a ružicou. Tesnenie zľahka namastite silikónovou vazelínou.
Môžem v prípade výrobkov ShowerSelect nastaviť množstvo vody?
V prípade výrobkov ShowerSelect nie je objem vody nastaviteľný. Vďaka novým ručným sprchám Raindance Select máte možnosť voliť medzi slabým a silným prúdom vody. Ako obzvlášť vodu šetriace riešenie je k dispozícii veľké množsvto ručných spŕch EcoSmart. V prípade hlavových spŕch stojí v popredí vo všeobecnosti radosť zo sprchovania. Hlavové sprchy majú svoj prietokový výkon príslušne určený.
Pri náhradnej rukoväti pre podomietková inštaláciu armatúry s termostatom chýba upevňovacia skrutka. Ako správne namontujem rukoväť?

Od roku 2012 sa rukoväti s termostatom nasadzovacie. Použitie upevňovacej skrutky preto odpadá. Pripravené rukoväti sa s istotou nasadia a môžu sa kedykoľvek demontovať silným ťahom.

Hansgrohes uses different kinds of cookies. You can agree to the use of all cookies or make your personal settings or consult the general data protections.

I agree to all cookies