Údržba a čistenie kuchynskej batérie

Ako dosiahnuť, aby bola vaša drezová batéria
v okamihu opäť bezchybná

Vaša kuchynská batéria a drez sú často vystavené teplu a chladu, ako aj zásaditým zložkám, mastnotám alebo kyselinám. Preto spoločnosť hansgrohe vyrába vysoko kvalitné batérie, ktorých funkcia, dizajn a lesk zostávajú dlhodobo nedotknuté bez potreby akejkoľvek časovo náročnej údržby. Uvedené tipy na údržbu vám umožnia užívať si drezovú batériu naozaj dlho. Stačí raz za čas vyčistiť a odstrániť vodný kameň!

Najlepšie materiály pre kuchynské batérie a drezy: povrchová úprava v chróme a vzhľade nehrdzavejúcej ocele

Naše kuchynské batérie majú podľa jednotlivých variantov povrchovú úpravu vysokokvalitného lesklého chrómu alebo odolnú povrchovú úpravu vzhľadu nehrdzavejúcej ocele. Oba materiály sú synonymom odolnosti a uľahčujú vám čistenie. Použitím vhodnej techniky a produktov na údržbu batérií im dodáte nádherný dlhotrvajúci lesk. Drezy značky hansgrohe sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Vďaka tomu sú antibakteriálne a hygienické, rovnako ako odolné voči hrdzi a vhodné pre použitie v potravinárstve. Vďaka tomu, že nehrdzavejúca oceľ je odolná aj voči kyselinám a teplu, povrch sa udržiava výnimočne ľahko. Či sa jedná o chróm, alebo nehrdzavejúcu oceľ, pri čistení musíte dodržiavať niekoľko základných pravidiel.

  • Odporúčania pre čistenie od spoločnosti hansgrohe.

    Bez vodného kameňa: dlhodobý lesk a dobrý funkčný stav

    Kuchynské batérie značky hansgrohe zbavíte vodného kameňa ľahko. Sú vyrobené z vysoko kvalitných povrchov nenáročných na údržbu a na perlátore majú dýzy proti usádzaniu vodného kameňa (QuickClean).

    Stiahnite si na tomto mieste tipy na údržbu (PDF, 178 KB)

Ako správne udržiavať kuchynskú batériu

  • Na čistenie drezovej batérie nepoužívajte žiadne agresívne čistiace prostriedky, ktoré obsahujú zložky ako chlórové bielidlo, kyselina mravčia, kyselina octová alebo kyselina chlorovodíková. Tiež sa vyhnite abrazívnym čistiacim prostriedkom a hubkám.
  • Nestriekajte čistiaci prostriedok priamo na kuchynskú batériu a nemiešajte spolu rôzne prípravky. Ohľadom dávkovania a času pôsobenia čistiacich prostriedkov sa riaďte odporúčaniami výrobcu 
  • Ideálne je odstraňovanie vodného kameňa na kuchynskej batérii pomocou čistiaceho prostriedku na báze kyseliny citrónovej. Najskôr naneste čistiaci prostriedok na mäkkú bavlnenú handričku, ktorá nepúšťa vlákna, a pretrite ňou batériu. Potom nechajte prostriedok pôsobiť stanovený čas a následne ho úplne odstráňte čistou vodou.
  • Nakoniec batériu jednoducho utrite dosucha suchou handričkou. Odstránite tak všetky nečistoty a batéria bude opäť žiariť ako nová.

Správnym odstránením usadenín vodného kameňa sa dá zabrániť mnohým ďalším nepríjemným škodám. Vodný kameň je napokon problémom nielen z estetického hľadiska. Môže tiež zhoršiť funkcie, napríklad rozstrek vody.

Správne čistenie drezovej batérie je jednoduché a nezaberie vám veľa času. Vyťahovacia hadica na vašej kuchynskej batérii sa tiež ľahko čistí a v prípade potreby je možné ju jednoducho vymeniť, pokyny sú súčasťou balenia každého náhradného dielu. Dodržujte naše odporúčania na správne čistenie, pretože na škody spôsobené nesprávnym zaobchádzaním sa naša záruka nevzťahuje.

Čistý perlátor bez usadenín

Perlátor alebo tiež regulátor prúdu alebo formovač prúdu. V podstate sú to rozprašovacie dýzy na výtoku batérie. Mnoho perlátorov na drezových batériách značky hansgrohe je vybavených funkciou proti usadzovaniu vodného kameňa (QuickClean). Je ich možné čistiť bez použitia akýchkoľvek ďalších čistiacich prostriedkov: doslova ručne.

Zvyšky vodného kameňa odstránite jednoduchým krátkym otretím prstami

Kuchynská batéria značky hansgrohe s technológiou QuickClean má na perlátore flexibilné silikónové dýzy. Na nich sa usadzuje vodný kameň z dôvodu každodenného používania (množstvo sa líši v závislosti od tvrdosti vody). Dá sa jednoducho odstrániť: stačí prstom pretrieť silikónové dýzy. Z perlátora tak opäť budú rovnomerne tiecť plné kvapky vody.

Aby ste si znovu mohli užívať perfektný rozstrek vody, vyčistite perlátor.

Ak je potrebné perlátor očistiť intenzívnejšie , čo je dosť nepravdepodobné, odskrutkujte ho a vložte do nádoby s čistiacim roztokom na odstránenie vodného kameňa na báze kyseliny citrónovej. Nechajte pôsobiť maximálne 10 minút, vytiahnite ho a dôkladne opláchnite čistou vodou. V prípade potreby proces čistenia zopakujte, potom môžete perlátor naskrutkovať späť na kuchynskú batériu. 

Video ukazujúce spôsob čistenia perlátora

Na koho sa obrátiť

Najbližší predajca / vzorkovňa: