Často kladené otázky \(FAQ\) o našich produktoch

Vaše otázky – naše odpovede

Tu nájdete užitočné tipy a odpovede na často kladené otázky týkajúce sa produktov hansgrohe, inštalácie alebo dokonca opráv. Nižšie si vyberte kategóriu, ktorú potrebujete, a zobrazte si odpovede na často kladené otázky.

Odborník sa pozerá na každý prípad individuálne

Tu uvedené informácie sa nemusia vzťahovať na všetky jednotlivé prípady. V takomto prípade vám  odborník v oblasti sanity rád pomôže. Pozrie na váš konkrétny problém na mieste a môže navrhnúť vhodné riešenia.

Máte nejaké ďalšie otázky týkajúce sa výrobkov alebo technických problémov? V hansgrohe máme tých správnych kontaktných partnerov . Tešíme sa na vás!

Odtokové systémy 

Ktorý odtok sa odporúča pre sprchový systém XXL? 
Odtokový systém RainDrain XXL (produkt č. 60067000)sa odporúča napríklad pre veľkú hlavovú sprchu. Výkon odtoku je 51 l/min. v súlade s normou DIN EN 274.

Doplnky 

Dávkovač prípravku už nevydáva prípravok. Čo môžem urobiť?
Ak ste dávkovač nejaký čas nepoužívali, prípravok mohol vyschnúť a v pumpičke stvrdol. Čerpadlo dávkovača prípravku vyčistite namočením do horúcej vody a potom ho vypláchnite.

Batérie

Batéria s nadomietkovou inštaláciou: Čo môže byť príčinou spojov, ktoré netesnia?
Aby sa kompenzovali rozdiely v rozmeroch, pred inštaláciou batérie sa uistite, že pripojenia S neboli namontované pod tlakom a že boli dodržané špecifikované rozmery inštalácie. Je absolútne nevyhnutné, aby ste použili originálne tesnenia; poškodené tesnenia sa musia v prípade potreby vymeniť.
 
Elektronická batéria: Ako môžem aktivovať režim čistenia batérie bez spustenia snímača, aby bolo možné napríklad vyčistiť umývadlo?
Aktivácia režimu čistenia je opísaná v inštalačnej príručke, ktorá je priložená k produktu alebo si ju môžete stiahnuť z elektronického katalógu náhradných dielov.
 
Kuchynská batéria: Z otočného hriadeľa tečie voda. Čo by to mohlo spôsobiť?
Tesnenia otočného hriadeľa batérie sú zanesené alebo poškodené. Potrebné montážne kroky na výmenu tesnení daného dielu nájdete v príslušnej inštalačnej príručke. Uistite sa, že okraje tesniacej súpravy nie sú namazané až príliš.
 
Kuchynská batéria: Z modelu s vyťahovacou sprškou/vyťahovacím výtokom mi tečie len malý prietok vody. Čo môžem urobiť?
Medzi vyťahovacou hadicou a vyťahovacou hlavicou spršky je malá filtračná vložka, zatlačená do spojovacej armatúry vyťahovacej hadice. Odstráňte ju ostrým predmetom, vyčistite ju a znova vložte.
 
Kuchynská batéria: Oba druhy prúdov sa na vyťahovacej hlavici spršky spájajú. Ako môžem vyriešiť tento problém?
Vymeňte vyťahovaciu hlavicu spršky. Tento problém zákazníci nemôžu vyriešiť. Správne kódy náhradných dielov pre vyťahovaciu hlavicu spršky nájdete v priloženej inštalačnej príručke.
 
Kuchynská batéria: Otočný výtok preteká. Čo môžem urobiť?
Ak po zapnutí batérie uniká voda v otočnej oblasti, musia sa vymeniť tesnenia, aby sa otočný výtok riadne utesnil. Pri výmene tesnení postupujte podľa pokynov v konkrétnej inštalačnej príručke dodanej k vášmu modelu. Tie sú tiež dostupné v katalógu náhradných dielov.
 
Kuchynská batéria: Ako môžem posunúť batériu drezovej jednotky Variarc s vyťahovacou hlavicou spršky, ak potrebujem otvoriť okno?
Chyťte základnú časť batérie (pozn.: nie výtok!), potiahnite ju nahor a položte batériu bočnou stranou na pracovnú dosku (na handričku alebo podobne).
 
Technológia zmiešavacej gule: Je potrebné pri servise systému zmiešavacej gule vymeniť aj ovládaciu guľu?
Ovládaciu guľu z nehrdzavejúcej ocele nie je potrebné meniť. Akékoľvek usadeniny sa dajú z gule ľahko odstrániť, napr. pomocou čistiacej netkanej textílie z plastu.
 
Ohrievač vody s výpustným ventilom: Počas procesu ohrevu kvapká z batérie voda. Čo môžem robiť?
Kvapkajúca voda uniká cez výtok, aby sa zabezpečilo, že počas procesu ohrevu nedochádza k nadmernému tlaku v ohrievači vody s výpustným ventilom. Je to fyzicky nevyhnutné. Nie je to chyba produktu, ktorá zakladá dôvod na výmenu batérie alebo nárok na záručnú reklamáciu alebo nárok na odškodnenie v rámci záruky.
 
Kvapkanie: Krátko po použití tečie voda z batérie alebo sprchy. Čo môžem urobiť?
Keď je batéria alebo sprcha vypnutá, je fyzicky potrebné, aby chvíľu voda odkvapkala. Nie je to chyba produktu, ktorá zakladá dôvod na výmenu batérie alebo nárok na záručnú reklamáciu alebo nárok na odškodnenie v rámci záruky..
 
Prepínací ventil: Ten sa automaticky na kúpeľňovej batérii nevráti do pôvodnej polohy. Čo by som mal/-a urobiť?
O-krúžok alebo tlačná tyč prepínacieho ventilu sú buď znečistené, alebo odmastené. V prípade potreby sa obe musia vyčistiť a namazať silikónovým mazivom.
 
Umývadlová batéria: Vyteká len malé množstvo vody. Čo môžem robiť?
Príčinou nízkeho prietoku môže byť znečistený perlátor. V tomto videu je podrobne opísaný spôsob čistenia perlátora.
 
Umývadlová batéria: Môžem manipulovať s výstupným uhlom vodného prúdu batérie hansgrohe?
Spoločnosť hansgrohe ponúka možnosť otočného štandardného perlátora (číslo tovaru: 95400000) s vonkajším závitom M24x1. Týmto spôsobom je možné nastaviť vodný prúd približne o 8° v celom rozsahu. V tomto videu je podrobne opísaný spôsob výmeny existujúceho perlátora za tento model a ako funguje.

Nákup produktov hansgrohe

Je niekde miesto, kde môžem nezáväzne testovať produkty?
V hansgrohe centre Aquademie vám ukážeme naše aktuálne produkty a kolekcie značky hansgrohe. V sprchovom svete Showerworld si užijete pri skúšaní produktov hansgrohe veľa zábavy zo sprchovania. Zistite, kde sa ešte nachádza najbližšie miesto, na ktorom si môžete otestovať a zažiť na vlastnej koži produkty hansgrohe prostredníctvom lokátora showroomov..

Kde si môžem zakúpiť produkty hansgrohe?
Naše produkty môžete získať prostredníctvom špecializovaných predajcov a maloobchodníkov. Nie je tu žiadna podniková predajňa. Nájdite predajcov vo vašom okolí prostredníctvom lokátora showroomov..
 
Kde môžem získať brožúry?
Brožúry a produktové katalógy hansgrohe si môžete stiahnuť priamo z nášho webového sídla.
 
Koľko stoja produkty hansgrohe?
Naše produkty môžete získať prostredníctvom špecializovaných predajcov a maloobchodníkov. Poskytnú vám aj informácie o cenách. Nájdite predajcov vo vašom okolí prostredníctvom nášho lokátora showroomov..
 
Ako dlho si môžem kúpiť náhradné diely po tom, ako bol predaj položky ukončený?
Dostupnosť náhradných dielov zaručujeme po dobu 15 rokov od ukončenia výroby príslušného produktu. 

Sprchovacie systémy

Sprchová tyč: Aké sú možnosti jej inštalácie v rohu?
V tomto videu je znázornený postup zostavenia rohovej montážnej sady. 

Vyrovnávanie obkladov: Aký je účel pozdĺžnej plastovej podložky, ktorá je súčasťou sprchovacích súprav?
Nie všetky kúpeľne sú kompletne obložené obkladmi. V dôsledku toho je v niektorých prípadoch potrebné vyrovnať hrúbku obkladu. V prípade kúpeľní, ktoré nie sú kompletne obložené, je možné vyrovnať hrúbku obkladu pomocou podložky na vyrovnanie obkladov. V prípade potreby je možné podložky navrstviť.

Ručná sprcha: V porovnaní s predchádzajúcim stavom vyteká von len malé množstvo vody. Čo môžem robiť?
Nízky prietok môže byť spôsobený znečistenou tesniacou vložkou. V tomto videu je opísaný postup čistenia. Samotná sprcha tiež môže byť zanesená vodným kameňom. V tomto videu je opísaný správny postup pri odvápňovaní sprchy.

Ručná sprcha: Kde pri vani mám nainštalovať držiak?
Ručná sprcha by mala byť nainštalovaná tak, aby na ňu bolo možné bez problémov dosiahnuť . Mali by ste byť schopní umyť si vlasy pri sedení bez toho, aby ste museli držať sprchu.
 
Hlavová sprcha: Prívalový prúd vychádza zo sprchy nerovnomerne. Už to nie je žiadny príjemný prúd. Čo môžem urobiť?
Vyčistite otvor prívalového prúdu, v ideálnom prípade plastovou špachtľou. Pustite vodu a potiahnite špachtľu priamo cez otvor pre výtok prívalového prúdu. Akékoľvek čiastočky, ktoré sa uvoľnia, sa okamžite odplavia.

Kvapkanie: Z batérie alebo sprchy tečie voda krátko po použití. Čo môžem robiť?
Keď je batéria alebo sprcha vypnutá, je fyzicky potrebné, aby chvíľu kvapkala. Nie je to chyba produktu, ktorá zakladá dôvod na výmenu batérie alebo nárok na záručnú reklamáciu alebo nárok na odškodnenie v rámci záruky..

Sprchové systémy showerpipe: Dá sa tyč skrátiť?
V závislosti od modelu je možné na požiadanie upraviť vertikálne tyče tak, aby zodpovedali usporiadaniu miestnosti, a v prípade potreby ich skrátiť. V zásade je možné skrátiť okrúhle vertikálne tyče. Viac informácií nájdete v príslušnej inštalačnej príručke. Hranaté vertikálne tyče sa dodávajú v rôznych dĺžkach. Príslušné kódy náhradných dielov nájdete v katalógu náhradných dielov.

Tesniaca vložka: Aká je funkcia tesniacej alebo filtra medzi sprchovou hadicou a ručnou sprchou?
Tesniace vložky, ktoré sú súčasťou každej ručnej sprchy, nemožno nahradiť bežnými tesneniami. V opačnom prípade sa nečistoty, ktoré sa odfiltrujú na filtračnej vložke, vmyjú do mechanizmu sprchy. To vedie k poruche čistiacej funkcie QuickClean alebo upchatiu dýz. V tomto videu je opísaný postup čistenia tesniacej vložky

Sprchová tyč Unica'D: Dá sa nainštalovať náhradný jazdec, aj keď máte staršiu sprchovú tyč?
Vo všeobecnosti platí, že náhradný jazdec možno použiť so všetkými sprchovými tyčami Unica`D.

Sprchový systém: Ako ho môžem nainštalovať, ak kúpeľňa nie je úplne obložená obkladmi? Je na to nejaké riešenie?
Pre sprchové systémy máte k dispozícii podložku na vyrovnanie obkladov, pomocou ktorej dosiahnete upravenie o 7 mm. Príslušné číslo produktu nájdete v príslušnej inštalačnej príručke.

Ručenia a záruky

Stáva sa záruka výrobcu na produkt, ak dôjde k výmene servisných dielov, neplatnou?
Jedným z predpokladov pre zachovanie našich Záručných podmienok je odborná inštalácia produktu. Pri výmene náhradných dielov je toto profesionálne zaobchádzanie popísané v servisných pokynoch. Ďalšie informácie o tejto téme nájdete v našich Záručných podmienkach.
 
Aká dlhá je záručná doba v prípade produktov hansgrohe?
Kupujúci majú v zásade voči predajcovi nárok na záruku počas určitej doby. Pretože spoločnosť hansgrohe distribuuje svoje produkty svojim zákazníkom prostredníctvom veľkoobchodných distribútorov, špecializovaných predajcov a maloobchodných predajcov, znamená to, že zákazník má nárok na reklamáciu v rámci záruky predovšetkým voči priamemu predajcovi, t. j. voči predajcovi alebo maloobchodníkovi, nie však voči výrobcovi. V prípade akýchkoľvek nárokov na reklamáciu v rámci záruky kontaktujte predajňu, kde ste produkt zakúpili. Viac informácií o záruke, ktorá sa vzťahuje na produkty hansgrohe, nájdete tu.
 
Koho mám kontaktovať v prípade sťažností?
Spoločnosť hansgrohe distribuuje svoje produkty svojim zákazníkom prostredníctvom veľkoobchodných distribútorov, špecializovaných predajcov a maloobchodníkov. To znamená, že zákazník má nárok na reklamáciu v rámci záruky predovšetkým voči priamemu predajcovi, t. j. voči maloobchodníkovi alebo predajcovi, nie však voči výrobcovi. V prípade akýchkoľvek sťažností kontaktujte predajňu, kde ste produkt zakúpili.
 
Ponúka spoločnosť hansgrohe popri zákonnej záruke aj voliteľnú záruku?
Špičková kvalita je základnou súčasťou filozofie spoločnosti Hansgrohe. Zákazníkom preto ponúkame päťročnú voliteľnú záruku výrobcu na naše produkty. Nevyhnutné predpoklady a podrobnosti tejto záruky nájdete v časti Záručné podmienky.

Základné telesá

Tesnenie: Musím utesniť prieniky do stien a spoje?
Chybné tesnenie spojov alebo dokonca aj absencia takýchto otvorov na inštaláciu môže spôsobiť značné poškodenie konštrukčného krytu v dôsledku prieniku vody. Spoje v miestach napojenia podomietkových batérií a na miestach prieniku rúrok musia byť riadne utesnené a trvale elastické podľa normy DIN 18195/časť 5 (vodoodolnosť voči vode bez vytvárania tlaku na podlahách a vo vlhkých priestoroch; dizajn a prevedenie), napr. pomocou tesniacich manžiet a použitím vhodného sanitárneho silikónu. Na otvory pre skrutky sa musí tiež použiť sanitárny silikón, ktorý ich chráni pred prenikaním vlhkosti. Viac informácií o tejto téme nájdete v inštalačnej príručke dodanej s produktom.

Čistenie a údržba

Ako správne vyčistím a odstránim vodný kameň zo svojich produktov hansgrohe?
Zostavili sme stručné informačné pokyny na dlhodobé zachovanie lesku a funkcie produktov hansgrohe: 
Všeobecné pravidlo:
  • Nepoužívajte žiadne čistiace prostriedky obsahujúce kyselinu chlorovodíkovú, kyselinu mravčiu, chlórové bielidlo alebo kyselinu octovú, pretože by mohli spôsobiť značné škody.
  • Nepoužívajte žiadne abrazívne čistiace prostriedky alebo zariadenia, akými sú nevhodné čistiace prípravky s brúsiacimi čiastočkami alebo špongie s drsnou časťou.
  • Čistite podľa predpísaného dávkovania čistiaceho prostriedku a s maximálnou dobou pôsobenia 10 minút.
  • Pri čistení striekaním nikdy nestriekajte čistiaci roztok priamo na produkty hansgrohe; namiesto toho nastriekajte roztok na čistiacu handričku.
  • Po vyčistení opláchnite dostatočným množstvom čistej vody.
Môžete dať celú hlavovú sprchu do umývačky riadu?
Plastové časti sprchy nie sú navrhnuté pre vysoké teploty v programe sušenia umývačky riadu. Na tento účel je vhodný iba kovový sprchový disk. Presný postup je znázornený v priloženej inštalačnej príručke.

Termostatické batérie a ventily 

Uzatvárací/prepínací ventil: Páka na termostatickej batérii je nepoddajná. Ako môžem vyriešiť tento problém?
Nepohyblivosť môže byť spôsobená viacerými príčinami. Problémy s pohybom môžu spôsobiť napríklad usadeniny na tesniacich plochách. Vymeňte komponent podľa priloženého inštalačného manuálu. Viac informácií nájdete v našom elektronickom katalógu náhradných dielov
 
Tlačidlo je zaseknuté: bezpečnostný zámok páky termostatickej batérie nie je možné odblokovať. Ako to môžem napraviť?
Je pravdepodobné, že na tlačidle je iba usadený vodný kameň alebo je poškodená pružina. Vyčistite pružinu a tlačidlo a zľahka ich premažte. V prípade potreby je potrebné vymeniť komponenty. Kódy náhradných dielov nájdete v inštalačnej príručke alebo v online katalógu náhradných dielov
 
Tlačidlo Select: Po inštalácii betérie ShowerSelect alebo ShowerTablet sa týmto tlačidlom nedá pohnúť alebo nefunguje.
Pri inštalácii batérie nebola z ventilu odstránená zelená upínacia svorka. Viditeľné komponenty demontujte a vyberte svorku. Tesnenie medzi tlačidlom a rozetou na stenu možno nebolo namazané. Tesnenie zľahka premažte silikónovým mazivom.

ShowerSelect: Môžem u týchto produktov upraviť prietok?
Na termostatických batériách ShowerSelect prietokové množstvo nie je možné nastaviť. Zo skúsenosti 80 % používateľov nevyžaduje žiadnu reguláciu množstva vody. Ovládanie prietokového objemu je potrebné najmä pri ručných sprchách. V nových ručných sprchách z radu Raindance Select si vaši zákazníci môžu zvoliť medzi mäkkým alebo tvrdým prúdom. K dispozícii je veľké množstvo ručných spŕch zo série EcoSmart, ktoré výrazne šetria vodu. Pokiaľ ide o hlavové sprchy, hlavným zameraním je všeobecne zaručenie príjemného zážitku zo sprchovania. Hlavové sprchy prispôsobené podľa svojej kapacity a vaši zákazníci si môžu vybrať z komplexnej ponuky produktov. Naše existujúce termostatické batérie vybavené štandardnou technológiou stále ponúkajú vašim zákazníkom reguláciu objemu prietoku.

Podomietková termostatická batéria: Vo výmennej páke chýba upevňovacia skrutka. Ako môžem páku správne nainštalovať?
Od roku 2012 sú páky termostatických batérií nasúvacie. Upevňovacia skrutka už nie je potrebná. Nasúvateľné páky sa jednoducho nasadia a dajú sa kedykoľvek zložiť dole silným potiahnutím.
Na koho sa obrátiť

Najbližší predajca / vzorkovňa: