Často kladené otázky (FAQ)

Kúpeľňové armatúry

Tu nájdete užitočné tipy a odpovede na často kladené otázky týkajúce sa kúpeľňových armatúr hansgrohe. V nasledujúcej časti rozkliknite požadovanú otázku a prečítajte si odpoveď.

Z vodovodného kohútika tečie len malé množstvo vody. Čo môžem urobiť?

Príčinou nízkeho prietokového výkonu môže byť znečistený perlátor. Tu je bližšie popísané čistenie:

Môžem ovplyvniť výstupný uhol vodného prúdu pri používaní vodovodného kohútika hansgrohe?

hansgrohe ponúka voliteľne otočný štandardný perlátor (č. prod.: 95400000) s vonkajším závitom M24x1. Pomocou neho sa môže prestaviť vodný prúd zo všetkých strán o cca 8°. Výmena a spôsob fungovania sú znázornené tu:

Z vodovodného kohútika kvapká voda. Čo môžem urobiť?

Pri armatúrach a sprchách je krátke dodatočné kvapkanie fyzikálne podmienené a nepredstavuje chybu produktu, ktorá by bola dôvodom na výmenu armatúry alebo uplatnenie nároku na záruku.

Armatúra nainštalovaná na omietku netesní v mieste pripojenia. Čo je príčinou?

Pred montážou armatúry skontrolujte, či sú S-prípojky na vyrovnanie rozdielnych rozmerov namontované bez prítomnosti napätia, a či boli dodržané predpísané montážne rozmery. Používajte bezpodmienečne iba originálne tesnenia; poškodené tesnenia v prípade potreby vymeňte.

Elektrický vodovodný kohútik: Ako môžem aktivovať čistiaci režim vodovodného kohútika, aby sa nespustil senzor alebo aby bolo možné vyčistiť umývadlo?

Aktivácia čistiaceho režimu je popísaná v návode na montáž, ktorý je priložený k produktu alebo si ho môžete stiahnuť v elektronickom katalógu náhradných dielov.

Technika guľovej zmiešavacej batérie: Musí sa pri servise systému guľovej zmiešavacej batérie meniť aj guľový ovládač?

Výmena guľového ovládača z ušľachtilej ocele nie je nutná. Možné usadeniny sa dajú z hlavice jednoducho odstrániť, napr. umelohmotným čistiacim rúnom.

Otvorený ohrievač teplej vody: Počas ohrievania kvapká z vodovodného kohútika voda. Čo môžem urobiť?

Na to, aby počas ohrievania v otvorenom ohrievači teplej vody nevznikal pretlak, vyteká na odtoku kvapkajúca voda. Je to fyzikálne podmienené a nepredstavuje chybu produktu, ktorá by bola dôvodom na výmenu armatúry alebo uplatnenie nároku na záruku.
Na koho sa obrátiť

Najbližší predajca / vzorkovňa: