Často kladené otázky (FAQ)

Sprchovacie systémy

Tu nájdete užitočné tipy a odpovede na často kladené otázky týkajúce sa sprchovacích systémov hansgrohe. V nasledujúcej časti rozkliknite požadovanú otázku a prečítajte si odpoveď.

Ručné a hlavové sprchy

Z ručnej sprchy/sprchy tečie už len málo vody. Čo môžem urobiť? 

Príčinou nízkeho prietokového výkonu môže byť znečistené filtračné tesnenie. Na tomto videu je popísané čistenie. Pravdepodobne sa aj na samotnej sprche nachádza vodný kameň. Návod na správne odstránenie vodného kameňa nájdete v tomto videu.

Na ktorom mieste na vani je potrebné namontovať držiak pre ručnú sprchu?

Ručná sprcha by mala byť na mieste, ktoré možno bez námahy dosiahnuť. Umývanie vlasov by malo byť možné aj v sede bez toho, aby ste museli ručnú sprchu držať v ruke.

Vodný prúd sprchy/hlavovej sprchy je nerovnomerný. Čo môžem urobiť?

Vyčistite výstupný otvor pre prúdiacu vodu. Najlepšie je pritom použiť plastovú stierku. Potiahnite stierku pri tečúcej vode po celej ploche sprchového disku. Uvoľnené častice sa tak okamžite vyplavia.

Sprcha/hlavová sprcha nie je dostatočne utesnená. Čo môžem urobiť?

Odporúčame vám odstrániť vodný kameň z hlavovej sprchy a použiť našu funkciu QuickClean. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na nasledujúci odkaz:

Aké sú rozdiely medzi jednotlivými typmi prúdu spŕch hansgrohe?

Ďalšie informácie o jednotlivých typoch prúdu nájdete v našom prehľade.

Ručná sprcha/sprcha kvapká. Čo môžem urobiť?

Ak voda zo sprchy po sprchovaní vôbec alebo úplne neodtečie, môže sa stať, že tento proces prebehne až o niekoľko minút alebo hodín neskôr. 
Je to spôsobené povrchovým napätím vody. Odporúčame vám preto vyskúšať nasledujúce tipy:

  • Ak je hlavová sprcha vybavená guľovým kĺbom, môžete proces odtekania urýchliť tak, že po sprchovaní hlavovú sprchu nakloníte.
  • Opatrným zotretím perličiek vodného prúdu stierkou do sprchovacieho kúta alebo rukou tiež urýchlite odtekanie vody v sprche, pretože sa preruší povrchové napätie vody.
  • Odporúčame tiež pravidelné odstraňovanie vodného kameňa zo spŕch. Aj to môže mať pozitívny vplyv na odtekanie vody. Návod na správne odstraňovanie vodného kameňa z ručnej sprchy nájdete v tomto videu.

Filtračné tesnenie: Akú funkciu má tesnenie, resp. sitko medzi sprchovou hadicou a ručnou sprchou?

Filtračné tesnenia, ktoré sú pribalené ku každej ručnej sprche, sa nedajú nahradiť bežnými tesneniami. V opačnom prípade sa nečistoty, ktoré sa prefiltrujú v sitku, dostanú do mechaniky sprchy. To vedie k výpadkom funkcie čistenia QuickClean alebo k upchatiu dýz. 

Prepájač na zmiešavacej batérii s podomietkovou inštaláciou sa automaticky nevracia do svojej východiskovej polohy. Čo robiť?

O-krúžok alebo zdvíhací piest prepájača sú buď znečistené alebo nenamazané. V prípade potreby oba komponenty vyčistite alebo namažte silikónovým mazivom

Showerpipe a sprchové súpravy

Môžem skrátiť stúpačku?

V závislosti od modelu sa môžu stúpacie tyče podľa potreby prispôsobiť priestoru a skrátiť. Či skrátenie prichádza do úvahy aj v prípade vášho modelu zistíte z technického listu produktu.

  • Pri okrúhlych stúpačkách je to v zásade možné. Je možné skrátiť ich smerom nadol k armatúre alebo k prepájaču. Na tento účel použite jemnú pílu na kov a následne odhrotujte reznú hranu. Výnimkou je rad Vernis, kde okrúhlu stúpačku nemožno skracovať.
  • V prípade pravouhlých stúpačiek skrátenie zvyčajne nie je možné. hansgrohe vám však ponúka rôzne dĺžky väčšiny stúpačiek – v našom katalógu náhradných dielov. Ak si ich chcete objednať, obráťte sa na špecializovanú partnerskú predajňu vo svojej blízkosti. Ak máte pochybnosti, pošlite nám svoju požiadavku prostredníctvom nášho kontaktného formulára.

Ako namontovať Showerpipe, ak dlaždice kúpeľne nesiahajú dostatočne vysoko? Existuje pre tento prípad riešenie?

Pre Showerpipe je k dispozícii vyrovnávacia podložka na dlaždice, ktorá vyvažuje 7 mm. Príslušné číslo produktu nájdete v zodpovedajúcom návode na montáž.

Aké možnosti rohovej montáže pre sprchové tyče sú dostupné?

Pre sprchovú tyč Unica Raindance (prod. 27636000) ponúkame súpravu na rohovú montáž (prod. 28694000). Potrebné montážne kroky vám ukážeme v tomto videu.

Výmena sprchovej tyče bez vŕtania nových otvorov. Ktoré typy môžem použiť?

Skontrolujte vzdialenosť medzi vyvŕtanými otvormi. Ak sú od seba vzdialené 915 mm, je možné použiť všetky aktuálne 90 cm sprchové tyče z nášho sortimentu. Ak vzdialenosť medzi nimi predstavuje 625 mm, sú vhodné všetky aktuálne 65 cm sprchové tyče. Ak sa vzdialenosť medzi vyvŕtanými otvormi líši od predtým uvádzaných rozmerov, odporúčame naše variabilné sprchové tyče.

Možno náhradný posuvný držiak Unica`D namontovať aj v kombinácii so staršími sprchovými tyčami? 

Náhradný posuvný držiak možno vo všeobecnosti (prod. 96190000) použiť v prípade všetkých sprchových tyčí Unica`D.

Vyrovnanie dlaždíc: Načo slúži pozdĺžna plastová doštička, ktorá je pribalená k sprchovej súprave?

V niektorých prípadoch sa pri montáži sprchových súprav alebo sprchových systémov Showerpipe vyžaduje vyrovnanie hrúbky dlaždíc. V kúpeľniach, ktoré nie sú vydláždené do výšky miestnosti, sa používa vyrovnávacia podložka na dlaždice hansgrohe. Ide o pozdĺžnu, svetlosivú plastovú doštičku, ktorá dobre vyzerá na rôznych materiáloch. Má hrúbku 7 mm a v prípade potreby je stohovateľná. Túto vyrovnávaciu podložku si môžete objednať v špecializovanej predajni vo svojom okolí. Číslo produktu nájdete v návode na montáž alebo v našom katalógu náhradných dielov.

Na koho sa obrátiť

Najbližší predajca / vzorkovňa: