V roku 1953 vynašiel Hans Grohe sprchovú tyč Unica.
Inovátori od roku 1901

Medzinárodný úspech vďaka tradícii
a inovácii

Spoločnosť Hansgrohe bola založená v roku 1901. Spoločnosť pochádzajúca z nemeckého Schwarzwalde odvtedy stále srší novými nápadmi. Priekopníci v segmente kúpeľňových produktov často boli o krok vpred voči ich dobe. Či už je to prvá cenovo dostupná ručná sprcha, sprchová tyč alebo páková batéria: pozrite si na tomto mieste vzrušujúce vynálezy. Mnohé z nich sa stali míľnikmi v svetovej kultúre očisty tela.

Inovácie sú našou hnacou silou

Vynález sprchovacej hlavice Selecta v roku 1968 bol šťastím v histórii sanitárnych výrobkov, hoci to nebola žiadna náhoda. V hansgrohe sa odborné znalosti a láska k inováciám datujú do dávnej minulosti, takmer 120 rokov dozadu, aby sme boli presní. Odvtedy sa značka spája s vynikajúcou kvalitou, a to z dobrého dôvodu. Zakladateľ spoločnosti Hans Grohe mal toľko dobrých nápadov, že zohral úlohu priekopníka pri rozvoji vlastnej kúpeľne. Jeho remeselná zručnosť a dizajn určili trendy na mnoho desaťročí a dodnes obohacujú životy ľudí na celom svete.

 

Viacnásobne patentované pôžitky z vody pre vás

Keď si dnes kúpite ultramoderný kúpeľňový alebo kuchynský produkt od prémiovej značky hansgrohe, budete mať úžitok zo všetkých skúseností, ktoré spoločnosť doposiaľ nahromadila. Spoločnosť Hansgrohe je zároveň jedným z popredných inovátorov v tomto odvetví. Jej vynaliezavosť je zrejmá v oceňovaných dizajnoch, početných patentoch a vzrušujúcich technológiách orientovaných na budúcnosť. Na základe bohatých skúseností sa spoločnosť Hansgrohe vždy pozerá do budúcnosti.

Pre vás ako spotrebiteľa to znamená, že si budete môcť denne vychutnávať produkty navrhnuté s krásnym vzhľadom, používateľsky príjemné a často úsporné, také, ktoré dlhodobo zostanú vo výbornom prevádzkovom stave. Súčasťou tohto prvotriedneho servisuje napríklad komplexné poradenstvo a náhradné diely, ktoré zostávajú k dispozícii dlhú dobu.

hansgrohe: trendy v spôsobe, akým používame vodu, od prvého dňa

Prečo hansgrohe?
V tomto prípade priekopnícky duch a nemecké inžinierske zručnosti vždy išli ruka v ruke. Hans Grohe v roku 1928 svojou ručnou sprchou vytvoril pohodlnú alternatívu k vtedajšej bežnej hlavovej sprche. V roku 1953 vynašiel aj sprchovú tyč, ku ktorej je možné pripevniť ručnú sprchu v akejkoľvek výške. V týchto dňoch sú obidva vynálezy štandardom v kúpeľniach po celom svete – v tom čase boli brilantným a originálnym nápadom a zmenili sprchovacie návyky 'ľudí. So svojimi sprchami šetriacimi vodu spoločnosť hansgrohe premýšľala o ochrane zdrojov a klímy dávno predtým, ako to bolo v móde, a stala sa priekopníkom "ekologického" priemyslu.

Kto to vynašiel? hansgrohe.

RainTunes – digitálne riadené varianty sprchy
Budúcnosť kúpeľne: digitálne sprchovanie, kde sú voda, video, zvuk, svetlo a aróma harmonicky prepojené.

 • Cenovo dostupná ručná sprcha s bielou porcelánovou rukoväťou (1928)
 • Automatický vaňový odtokový a prepadový systém (1934)
 • Sprchová tyč Unica (1953)
 • Ručná sprcha Selecta s nastaviteľnými druhmi prúdov (1968)
 • Farebné plastové sprchy Sixty a Tri-Bel (1970)
 • Páková batéria Allegroh (1981)
 • Ručná sprcha šetriaca vodu Mistral Eco (1987)
 • Predinštalované sprchové systémy a sprchové panely (1989)
 • Základné teleso iBox universal pre podomietkovú inštaláciu (2000)
 • Dažďová sprcha Raindance (2003)
 • Sprchy a batérie šetrné k životnému prostrediu s technológiou EcoSmart (2007)
 • Batérie ComfortZone (2011)
 • Jednoduché používanie stlačením tlačidla s tlačidlom Select (2011)
 • Technológia PowderRain pre mikrojemné kvapky (2018)
 • RainTunes s digitálne riadenými variantmi sprchy (2019)
 • A oveľa viac

Súčasnosť a budúcnosť kúpeľne

Spoločnosť Hansgrohe získala ocenenie „Top Innovator“ za najlepšieho inovátora roku 2019.
Spoločnosť Hansgrohe je od roku 1901 stálym zdrojom dobrých nápadov na produkty. V rámci nemeckej súťaže pre inovácie TOP 100 bolo skupine Hansgrohe Group udelené označenie kvality Top Innovator 2019, najlepší inovátor roku 2019.

Tu v hansgrohe sme pokračovali v revolúcii v jednoduchosti používania, aby boli každodenné chvíle s vodou pohodlnejšie, úspornejšie a bezpečnejšie. V tomto procese sme sa od prvého dňa sústredili na ľudí a ich blaho a potreby. Sortiment produktov zahŕňa digitálne sprchovacie produkty a trendové farebné prevedenia našich batérií. Vďaka svojim novým kúpeľňovým a kuchynským produktom ponúka značka hansgrohe bezprecedentný zážitok s vodou, ktorý dodá vášmu domovu jedinečný šmrnc.

Koncern Hansgrohe s centrálou v nemeckom Schwarzwalde a s vlastným výskumným a vývojovým laboratóriom neustále pracuje na nových nápadoch. Má viac ako 16 000 aktívnych patentov. Spoločnosť, ktorá patrí medzi spoločnosti TOP 100, stále vyrába väčšinu svojich produktov v juhozápadnom Nemecku, ako hrdý záväzok k značke Made in Germany. A ako prísľub kvality, na ktorý sa môžete spoľahnúť.

Na koho sa obrátiť

Najbližší predajca / vzorkovňa: