Často kladené otázky (FAQ)

Termostaty a ventily

Tu nájdete užitočné tipy a odpovede na často kladené otázky týkajúce sa termostatov a ventilov hansgrohe. V nasledujúcej časti rozkliknite požadovanú otázku a prečítajte si odpoveď.

Rukoväť termostatu je ťažko ovládateľná. Aké riešenie odporúčate?

Ťažký chod môže mať niekoľko príčin. Ťažký chod môžu spôsobiť napríklad usadeniny na tesniacich plochách. Vymeňte konštrukčný diel podľa priloženého návodu na montáž. Bližšie informácie nájdete v našom elektronickom katalógu náhradných dielov.

Tlačidlo na termostate sa zasekáva. Bezpečnostný zámok nie je možné odblokovať. Ako zabezpečím nápravu?

Pravdepodobne je buď zvápenatené tlačidlo alebo chybná pružina. Pružinu a tlačidlo vyčistite a zľahka namažte. Prípadne budete musieť tieto konštrukčné diely vymeniť. Číslo náhradného dielu nájdete v návode na montáž alebo v online katalógu náhradných dielov.

Tlačidlo Select jednotky ShowerSelect alebo termostatu ShowerTablet nefunguje. Čo môžem urobiť?

Pri montáži armatúry nebola z ventilu odstránená zelená bezpečnostná svorka. Odmontujte viditeľné konštrukčné diely a svorku odstráňte. Je možné, že izolácia medzi tlačidlom a ružicou nebola namazaná. Tesnenie zľahka namažte silikónovou vazelínou.

Môžem na produktoch radu ShowerSelect nastaviť prietokové množstvo?

Na termostatoch ShowerSelect nie je prietokové množstvo nastaviteľné, pretože skúsenosti ukazujú, že približne 80 % používateľov nepotrebuje reguláciu objemu. Regulácia objemu je potrebná najmä na ručných sprchách. V prípade väčšiny ručných spŕch hansgrohe si môžete vyberať medzi slabým a silným prúdom. Ako vodu šetriace riešenie je k dispozícii rozsiahly sortiment ručných spŕch EcoSmart. Hlavové sprchy hansgrohe kladú dôraz na pôžitok zo sprchovania: Veľké dažďové sprchy sú prispôsobené svojmu výkonu a vy máte na výber z ich širokej ponuky. Produkty s reguláciou objemu sú pre vás naďalej dostupné vďaka existujúcim termostatom so štandardnou technológiou.

Pri náhradnej rukoväti podomietkovej inštalácie armatúry s termostatom chýba upevňovacia skrutka. Ako správne namontujem rukoväť?

Od roku 2012 sa rukoväti s termostatom nasadzujú. Použitie upevňovacej skrutky sa preto nevyžaduje. Pripravené rukoväti sa len nasadia a môžu sa kedykoľvek demontovať silným trhnutím. Ani termostat staršieho roku výroby nepredstavuje problém: Rukoväť bez skrutky je aj napriek tomu kompatibilná.

Utesnenie: Musím utesniť stenové prieniky a škáry?

Chybné alebo úplne chýbajúce spojové tesnenia na inštalačných prienikoch môžu spôsobiť závažné poškodenia na stavebnom telese v dôsledku presakovania vody. Škáry na podomietkových zmiešavacích zariadeniach a prienikoch rúr sa musia odborne utesniť trvalo elastickými látkami v súlade s DIN 18195/časť 5 (stavebné tesnenia – tesnenie proti netlakovej vode na stropných plochách a v mokrých miestnostiach; dimenzovanie a konštrukcia), napr. tesniacimi manžetami a použitím vhodného sanitárneho silikónu. Aj navŕtané diery sa musia chrániť pred prenikajúcou vlhkosťou dodatočným použitím sanitárneho silikónu. Bližšie informácie nájdete v návode na montáž priloženom k produktu.
Na koho sa obrátiť

Najbližší predajca / vzorkovňa: