Odstráňte vodný kameň zo sprchovej hlavice, aby ste sa mohli naďalej tešiť zo sprchovania

Ak správne odstraňujete vodný kameň z dažďovej sprchy alebo sprchovej hlavice, môžete sa zo svojej sprchy tešiť ešte dlho. Čo však znamená „správne“? Tento sprievodca ponúka cenné tipy. Zistite, ako rýchlo, jemne a ľahko odstrániť vodný kameň z hlavovej sprchy, ručnej alebo bočnej sprchy – aby vždy vyzerali rovnako žiarivé ako v prvý deň.

Aby vaša sprcha žiarila, odstráňte z nej vodný kameň správne

Ručná sprcha od značky hansgrohe bez vodného kameňa.
Vďaka správne udržiavaným povrchom a bezchybnému fungovaniu je vaša každodenná sprcha príjemným zážitkom.

Vysokokvalitná sprchová hlavica od značky hansgrohe je zárukou dokonalého pôžitku vo vašej kúpeľni. Vyčistite svoju sprchovú hlavicu správne a nenechajte' vodný kameň, aby vám pokazil zábavu. Je to celkom jednoduché. Nasledujúce tipy na údržbu a odporúčania týkajúce sa čistenia vám pomôžu zaistiť, aby vaša sprcha vyzerala dobre a dlhodobo fungovala bezchybne.

Porazte vodný kameň a zabráňte poškodeniu: ako to dosiahnuť

Používanie nesprávnych metód čistenia a čistiacich prostriedkov môže viesť k poškodeniu sprchovej hlavice. Na toto sa záruka nevzťahuje. Dodržujte nasledujúce odporúčania.

Správne čistiace prostriedky:

  • Používajte jemnú čistú handričku, nikdy však nepoužívajte abrazívne prostriedky, ako sú špongie na čistenie s drsnou časťou alebo utierky z mikrovlákna.
  • Nepoužívajte žiadne parné čističe, pretože vysoké teploty môžu sprchu poškodiť.

Vhodné čistiace prostriedky:

  • Používajte iba jemné čistiace prostriedky, napríklad tie, ktoré sú na báze kyseliny citrónovej.
  • Nepoužívajte žiadne čistiace prostriedky obsahujúce kyselinu chlorovodíkovú, kyselinu mravčiu, chlórové bielidlo alebo kyselinu octovú, pretože by to mohlo viesť k značnému poškodeniu. Čistiace prostriedky obsahujúce kyselinu fosforečnú možno použiť iba v obmedzenej miere. Nikdy čistiace prostriedky nemiešajte!
  • Nikdy nestriekajte čistiace prostriedky priamo na sprchy, pretože hmla sa môže dostať do sprchy a poškodiť ju.
  • Najlepšie je nastriekať čistiaci prostriedok na mäkkú handričku a s ňou následne utrieť povrchy.
  • Po vyčistení sprchu dôkladne opláchnite čistou vodou a dôkladne prepláchnite s vodou aj sprchovú hlavicu.

Pokyny na čistenie určené špeciálne pre vašu hlavovú sprchu

Praktický prvok: veľa sprchových hlavíc značky hansgrohe sa dá pre potreby čistenia ľahko zložiť dolu, takže sa z nich dá vodný kameň odstrániť naozaj dôkladne.

V mnohých hlavových sprchách značky hansgrohe, môžete ľahko zložiť dolu sprchový disk. Často je tiež vhodný do umývačky riadu. Vďaka tomu je čistenie len malým problémom, ktorý môžete s istotou vyriešiť.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o špeciálnych tipoch, ktoré sa vzťahujú na vašu hlavovú sprchu, ručnú sprchu alebo bočnú sprchu, prečítajte si príslušný inštalačný manuál.. Môžete si ich pozrieť a stiahnuť na príslušnej stránke produktu. Viac informácií nájdete v našom servisnom videu:

Na koho sa obrátiť

Najbližší predajca / vzorkovňa: