Tipy na inštaláciu

Jednoduchá inštalácia kuchynského drezu
a batérie

Uprostred vašej kuchyne prebiehajú renovačné práce. Je potrebné vymeniť kuchynský drez alebo má prednosť batéria? V sortimente hansgrohe nájdete vhodné kuchynské produkty pre všetky vaše špecifické požiadavky a spôsoby inštalácie. Prečítajte si naše odporúčania, aké možnosti výberu máte a na čo musíte pamätať pri inštalácii kuchynského drezu a batérie.

Rady pre úspešnú inštaláciu nového kuchynského drezu

Takmer určite máte individuálne požiadavky pre začlenenie vášho kuchynského drezu do kuchyne. Aby bola drezová jednotka plne kompatibilná so štýlom kuchyne a s vašimi požiadavkami na pohodlnosť používania, máte v sortimente hansgrohe na výber z troch rôznych variantov inštalácie, z ktorých každý má svoje výhody. Vyberte si:

Inštalácia drezu do pracovnej dosky.
Inštalácia na plochu pracovnej dosky je konvenčný typ inštalácie. Drez sa vkladá zhora do výrezu v pracovnej doske a utesní sa veľmi tenkou vrstvou silikónu.

Inštalácia drezu na plochu pracovnej dosky

Drez sa vkladá do zodpovedajúceho výrezu zhora a v tejto pozícii sa zafixuje. Inštalácia na plochu je vhodná pre všetky materiály pracovných dosiek a obzvlášť sa odporúča v prípade dreva alebo laminátu. K otvorenej rezanej hrane pracovnej dosky sa v tomto prípade nedostane žiadna voda.

Inštalácia drezu do pracovnej dosky.
V prípade zapustenia v úrovni s plochou sa podpora okraja drezu vyfrézuje do pracovnej dosky po presnom vyrezaní výrezu pre drez.

Zapustenie v úrovni s plochou

Tento typ inštalácie si vyžaduje absolútne presný výrez v pracovnej ploche, ktorá sa plynulo spojí s drezom. Výhody: povrch s hladkým prechodom zväčšuje pracovnú plochu a ľahko sa čistí. Zapustenie v úrovni s plochou je vhodné pre pevné materiály ako prírodný kameň alebo kremeň. V tomto druhu homogénneho materiálu možno ľahko vyfrézovať veľmi malý záhyb, na ktorom bude položený okraj drezu, aby bol v jednej rovine s pracovnou doskou.

Inštalácia drezu zospodu.
V prípade montáže pod pracovnú dosku sa drez nainštaluje k pracovnej doske zospodu a utesní sa. Výrez v doske zodpovedá vnútorným rozmerom drezu.

Inštalácia zospodu

Drez sa namontuje pod výrezom, a preto je takmer neviditeľný. Vďaka tomu bude kuchyňa vyzerať priestrannejšie a pracovná doska sa bude ľahšie udržiavať čistá. Jednoducho utriete zvyšky kvapaliny alebo nečistôt do drezu. Inštalácia pod pracovnú dosku je vhodná pre pracovné dosky odolné voči vode, pričom je potrebný ďalší otvor pre kuchynskú batériu. Alebo sa môžete rozhodnúť pre nástennú drezovú batériu.

Ľahká inštalácia: k drezové kombinácie sa dodávajú aj s príslušenstvom

Značka hansgrohe vám uľahčuje renovačné práce s „all inclusive“ produktom: drezovou kombináciou. Súčasťou balenia je okrem drezu a batérie aj odtoková súprava, pripojovacie hadice, upevňovacie prvky a voliteľný kryt odtoku a teleso sBox.

Tipy pre optimálnu inštaláciu kuchynskej batérie značky hansgrohe

Kuchynská batéria je pravdepodobne najbežnejšie používaným nástrojom v domácnosti. Preto sú jej bezpečná inštalácia a primerane jednoduché použitie dôležitým parametrom. Vyberte si z kuchynských pomocníkov značky hansgrohe zostavu, ktorá vám vyhovuje najviac. Takú, ktorá vám uľahčí domáce práce.

  • Vhodné umiestnenie rukoväti: na niektorých batériách značky hansgrohe je možné rukoväť zvoliť tak, aby bola na pravej alebo ľavej strane, podľa vašich osobných preferencií a požiadaviek.
  • Flexibilné usporiadanie ovládacích jednotiek:  na tomto mieste nájdete kuchynské batérie so samostatnou ovládacou jednotkou pre prietok a teplotu vody. Ak sa rozhodnete pre variant s 2 otvormi z radu M71 s flexibilným usporiadaním systému regulácie vody, je potrebné, aby ste na svojej pracovnej doske mali druhý otvor pre ovládaciu jednotku. Môžete tiež vytvoriť tretí otvor na ovládanie odtokového ventilu.
  • Flexibilné pripojenia a stabilita: všetky kuchynské batérie značky hansgrohe sa vyznačujú ľahkou a bezpečnou inštaláciou pomocou pripojení flexibilnými hadicami a zabudovanej stabilizačnej dosky. Na tieto spojenia sa môžete spoľahnúť.   
  • Robustné uchytenie: kuchynská batéria má na kuchynskom dreze značky hansgrohe pevnú a stabilnú pozíciu. Zabezpečuje to výstuž pod okrajovou lištou batérie.
  • Miesto na manipuláciu počas inštalácie: dlhé flexibilné hadice na kuchynských batériách hansgrohe vám uľahčia výber miesta inštalácie, aby vyhovovalo vašim požiadavkám v priestore drezu.

Ako nainštalovať kuchynský drez a batériu

Ak je drez umiestnený pred oknom

Inštalácia pred oknom: kuchynská batéria sa dá naklopiť a umožňuje tak otvoriť okno.
Je váš drez umiestnený priamo pred kuchynským oknom? Žiadny problém. Okno môžete stále úplne otvoriť pomocou batérie prispôsobenej na inštaláciu pred oknom.

V niektorých kuchyniach je miesto pre drez naplánované priamo pred oknom. Čo ak ho chcete otvoriť kvôli čisteniu alebo vetraniu? V takom prípade potrebujete špeciálnu kuchynskú batériu. A to najmä v prípade, ak je drezová jednotka navrhnutá vo výške, ktorá vyhovuje ergonomickým požiadavkám, ale ponecháva veľmi malé rozpätie smerom k parapetu okna. Množstvo kuchynských batérií značky hansgrohe je na inštaláciu pred oknom ideálnych. Batéria sa jednoducho naklopí a okno sa môže otvoriť. Jej telo je možné zdvihnúť priamo z upínania a premiestniť do strany. Dá sa to dokonca spraviť iba jednou rukou. Flexibilné dlhé spojovacie hadice poskytujú pre tento účel pohodlný priestor.

Všetky kuchynské batérie na inštaláciu pred oknom

Na koho sa obrátiť

Najbližší predajca / vzorkovňa: