Funguje a používa sa pohodlne

Ergonomická kuchyňa: dôraz sa kladie na ľudí

Snívate o kuchyni, ktorá je šitá na mieru vašim požiadavkám? Taká, ktorá umožňuje bezproblémový priebeh vašich úloh a ušetrí vám veľa úsilia? Túto kvalitu je možné v každej kuchyni vylepšiť rôznymi spôsobmi – pre všetkých používateľov. V neposlednom rade vďaka vysoko pohodlným a intuitívnym kuchynským produktom. Značka hansgrohe vám môže pomôcť naplánovať ergonomickú kuchyňu.

Viac komfortu s ergonomicky priaznivým usporiadaním kuchyne.
Dobrý ergonomický dizajn kuchyne znamená: úložný priestor, ktorý je ľahko na dosah. Plne vysúvacie zásuvky v úrovni očí uľahčujú bežné kuchynské práce. \(Foto © blum, www.blum.com\)

Všetko je oveľa jednoduchšie – a šetrnejšie k telu človeka

V kuchyni máme zvyčajne plne ruky práce vykonávaním viacerých činnosti naraz: často sme zaneprázdnení oplachovaním jedál, zháňaním ingrediencií do jedál zo skriniek, plnením hrncov, obsluhou prístrojov a umývaním rúk. Je teda len logické, že pri plánovaní je na vrchole zoznamu želaní minimálne „pobehovanie po kuchyni“. Toto umožňuje bezproblémový pracovný priebeh a šetrí čas a úsilie. Aj vy máte radi kuchynské náradie a ingrediencie poruke? To záleží od dobre usporiadaných skriniek a vysúvacích priehradiek. Inteligentne navrhnuté zásuvky a vysúvacie priehradky vám umožnia ľahký prístup aj k nízkym spodným skrinkám a optimálne využitie priestoru v kuchyni.  

Pri plánovaní kuchyne hrajú kľúčovú úlohu individuálne požiadavky

V prvom rade je ergonomická kuchyňa prispôsobená veľkosti vášho tela. Kuchynské skrinky, rúra na pečenie a mikrovlnná rúra sa ľahko plnia a vyprázdňujú vo výške očí. Mali by ste tiež navrhnúť pracovnú plochu tak, aby práca s ňou bola ľahká aj na zadnej strane. Štúdie naznačujú, že by mala byť situovaná približne 10 cm pod výškou lakťa. Pred konzultáciou s predajcom teda urobte potrebné merania. Majte tiež na pamäti: pre jasný a pohodlný výhľad na hrnce a panvice by mala byť varná doska umiestnená o niečo nižšie ako vaša pracovná plocha. Ergonómia v tomto prípade znamená: ideálnym riešením je dostatočný priestor pre hlavu a žiadne zaparovanie okuliarov. Umožňuje to vhodná technológia digestora. 
V tejto súvislosti je obzvlášť dôležitá voľba vhodnej kuchynskej batérie. Tá by mala vyhovovať vašim obvyklým pracovným postupom pri dreze. 

Pokiaľ ide o ergonómiu, to, čo sa počíta, je jednoduché použitie.

V optimálne zariadenej kuchyni môžete všetko spravovať a ovládať ľahko a intuitívne. To je obzvlášť užitočné, keď sa ponáhľate alebo máte plné ruky práce. Ovládanie vody stlačením tlačidla a ľahko prístupné riadiace jednotky sú ergonomicky zmysluplné a znamenajú mimoriadne pohodlie pri riešení bežnej každodennej kuchynskej práce.

Ergonomický sprievodca pre prácu v kuchyni.
V každodennom živote znamená moderný ergonomický dizajn: ovládacie jednotky sú usporiadané tak prakticky, aby k nim mali ľahký prístup mladí aj starí ľudia.
Ergonómia v kuchyni.
Dobrý ergonomický dizajn drezu podporuje prirodzené sekvencie pohybov. To tiež pri práci znamená používanie oboch rúk v používateľsky nenáročnej a pohodlnej polohe.

Ergonomický dizajn je receptom na dobrý pocit – aj v kuchyni

Vďaka veľkému výberu kuchynských batérií, drezov a kombinovaných jednotiek hansgrohe možno optimalizovať ergonomický dizajn v kuchyni v elegantnom štýle. Tieto funkčné produkty sú mimoriadne používateľsky priaznivé a dodávajú estetický vzhľad samotnému srdcu kuchyne. Napríklad ovládacia jednotka pre 2-otvorovú kuchynskú batériu M71 Select je nainštalovaná na prednom okraji drezu. Táto samostatná jednotka na reguláciu vody, ktorá je umiestnená oddelene od kuchynskej batérie, spĺňa ergonomické požiadavky a vyhovuje osobným návykom. Pri opakujúcich sa činnostiach stačí spustiť alebo zastaviť prietok vody jednoduchým stlačením tlačidla. Vďaka jeho tesnej blízkosti je manipulácia s vodou ľahká aj pre deti. Intuitívne ovládanie (napríklad zapnutie alebo vypnutie vody chrbtom ruky) vytvára priestor pre manipuláciu. Zároveň spĺňa požiadavky na „univerzálny dizajn“, čo znamená bezpečnú a ľahkú obsluhu pre používateľov všetkých vekových skupín. 
Plochá páka na kuchynských batériách značky hansgrohe je ergonomicky tvarovaná a ľahko sa uchopí aj mokrými rukami, čo umožňuje prednastavenie teploty a sily prúdu.

  • Produkty značky hansgrohe pre kuchyňu.

    Katalóg kuchynských produktov značky hansgrohe

    Tu sa všetko točí okolo našich inovatívnych batérií a drezov. Pre väčšie estetické potešenie a ľahkú prácu, pre väčšie potešenie z vody a dobre premyslenej funkčnosti.

    Stiahnite si katalóg kuchynských produktov (PDF, 3.6 MB)

Zažite krásu vody – pri dreze hansgrohe

Na koho sa obrátiť

Najbližší predajca / vzorkovňa: