Odporúčania pre čistenie batérií

Príjemné používanie čistého produktu: ako správne odstraňovať vodný kameň a čistiť batérie

Voda je priezračná, čistá a svieža. V mysli si ju spájame s fyzickým komfortom a so získavaním energie. Doprajeme si príjemný kúpeľ alebo sprchu, umyjeme si ruky, jedlo a veľa iného. Každá kvapka je vzácna a každý, kto si uvedomuje, aký dôraz spoločnosť hansgrohe kladie na detaily, pochopí aj to, aký oduševnelý postoj máme k téme čistenia a starostlivosti o naše výrobky. Tu sú naše tipy.

Čistenie a údržba batérie: nie je to nič zložité

Batéria sa používa každý deň. Pri čistení sa sama často stáva „obeťou“ znečistenia. Naše ruky po sebe zanechávajú zvyšky tuku, čiastočky nečistôt a iné stopy. Aj voda si na materiáli vyberá svoju daň, najmä vo forme vodného kameňa. Výhoda pre vás: pri zakúpení batérie od hansgrohe si kupujete vysokokvalitný produkt. Chceme, aby ste si jeho používanie užívali čo najdlhšie. Ukážeme vám, ako batérie dlhodobo správne čistiť, odstraňovať z nich vodný kameň a udržiavať ich. 

Stačí jedno utretie a všetko je čisté

Zapamätajte si nasledujúce tipy a s čistením a údržbou batérie nebudete mať problém.

  • Krok 1: Najlepšie je čistiť povrch batérie hansgrohe mäkkou bavlnenou handričkou  (v prípade potreby ju iba trochu navlhčite). Jemné utretie odstráni väčšinu nečistôt bez poškodenia materiálu. Nepoužívajte žiadne špongie s kovovými časťami, kefy alebo handričky z mikrovlákna.
  • Krok 2: Zvyšky vodného kameňa sa zvyknú ukladať v rohoch a drážkach. Použite jemný čistiaci prostriedok na báze kyseliny citrónovej. Nestriekajte koncentrát priamo na batériu, nastriekajte ho na handričku.
  • Krok 3: Takzvaný perlátor sa dá ľahko vyčistiť. Ak ho vložíte do horúcej vody s trochou čistiaceho prostriedku, zbavíte ho usadenín po asi desiatich minútach pôsobenia. Mnoho produktov značky hansgrohe je vybavených technológiou QuickClean. Táto technológia proti usadzovaniu vodného kameňa s rýchlym účinkom uľahčuje odstraňovanie vodného kameňa z batérie.
  • Krok 4: Batériu dôkladne opláchnite čistou vodou.
  • Krok 5: Zopakujte bod krok 1, aby ste úplne odstránili všetky zvyšky čistiaceho prostriedku a povrch vyleštili.

Ešte jeden tip: Čistite umývadlo a výtok na v rovnakom čase. Potom sa všetko opäť bude lesknúť. Aby ste si mohli používanie vody skutočne vychutnať.

Pravidelné čistenie umývadlovej batérie udržuje jej dokonalý vzhľad.
Ak je batéria čistá, nielen že sa krásne leskne, ale neustále vám privádza nádherne čistú vodu. Môžete si teda poriadne oddýchnuť a svoju vysnívanú kúpeľňu si vychutnať.

Ste pri výbere čistiaceho prostriedku stratení v sortimente produktov?

Našim zákazníkom odporúčame používať jemný čistiaci prostriedok na báze kyseliny citrónovej. Má niekoľko výhod. Konvenčné koncentráty s vysokou čistiacou silou často dráždia ruky a oči, môžu spôsobiť alergie a spôsobiť začervenanie citlivej pokožky. Podobné problémy spôsobujú aj batérii. Príliš silné chemikálie spôsobujú koróziu materiálu. Spočiatku zostane poškodenie bez povšimnutia, no na poškodenie vysokolesklého povrchu postačia mikroskopicky malé škrabance alebo povrchové spáleniny. Na týchto miestach sa môže dlhodobo usadzovať špina a vodný kameň. Mierne čistiace prostriedky sú tiež ekologickejšie.

Ak máte vo vašom regióne tvrdú vodu, pravdepodobne dôjde k usadzovaniu vodného kameňa. Jeho tvorbe predchádzajte krátkym utrením batérie, ideálne po každom použití na oplachovanie či umývanie. Vodu z batérie tak odstránite skôr, ako sa vodný kameň začne usadzovať.

Pravidelná jemná údržba zaistí lesklú batériu.

Laboratórium kvality spoločnosti hansgrohe testovalo množstvo čistiacich prípravkov a prostriedkov na odstraňovanie vodného kameňa. Dospeli sme k záveru, že v tomto prípade je menej viac. Kyselina citrónová je naša obľúbená: účinná a voňavá, pričom neškodí batériám ani ľuďom. Naše podrobné odporúčania týkajúce sa čistenia si môžete stiahnuť vo formáte PDF.

Neodporúčame používať žiadne čistiace prostriedky na báze octu, kyseliny octovej, kyseliny mravčej, hydroxidu sodného a chrómanu sodného, ​​kyseliny fosforečnej alebo dokonca kyseliny chlorovodíkovej. Tieto látky môžu byť vysoko korozívne. Ak sa používajú často, poškodia kov; aj ten s najkvalitnejšou povrchovou úpravou. Kyselinu citrónovú môžeme úplne odporučiť.

Na koho sa obrátiť

Najbližší predajca / vzorkovňa: