Kúpeľňa bez nebezpečenstva zakopnutia

Sprchový kút walk-in na úrovni podlahy: bezbariérový pre každého

Chcete si užívať sprchovanie bez rizika zakopnutia? Povieme vám, na čo musíte myslieť, pokiaľ ide o podlahu a sprchové kúty walk-in na úrovni podlahy. Či už sa chystáte spraviť novú alebo renovovať svoju starú kúpeľňu. Toto moderné riešenie vám ponúka väčšie pohodlie a vytvára v kúpeľni viac vizuálneho priestoru. Ako je uvedené v našom sprievodcovi plánovaním, máte množstvo možností na vytvorenie dizajnu podľa vlastných predstáv. 

Ako navrhnúť kúpeľňu na úrovni podlahy a vychutnať si viac vizuálneho priestoru

Kúpeľňa bez schodov alebo bariér stelesňuje koncept modernej architektúry v pohodlnej kúpeľni. Používatelia kúpeľní všetkých generácií si môžu vychutnať sprchový kút typu walk-in, sprchový priestor za voľne stojacou sklenenou stenou bez dverí. Priestory navzájom splývajú a vytvárajú viac miesta nielen vizuálne, ale aj na voľnejší pohyb, a to aj v malých kúpeľniach, pričom kúpeľňa so sprchovým kútom walk-in vám umožňuje položiť na podlahu dlažbu s jedným konzistentným vzorom, bez vizuálnych zlomov. So sprchovým kútom walk-in na úrovni podlahy alebo iným variantom sprchového kútu walk-in si môžete vytvoriť akcenty, ktoré dodajú vašej kúpeľni dizajnovú originalitu. Uvažujete tiež o o zabezpečení svojej kúpeľne do budúcnosti? Bezbariérový prístup k príjemnej sprche je dobré rozhodnutie pre ľudí všetkých vekových kategórií, pretože zaisťuje maximálne pohodlie teraz aj v budúcnosti.

Novostavba, renovácia alebo rekonštrukcia starej budovy – so sprchou, ktorá nepozná žiadne obmedzenia!

Vďaka najmodernejšej kúpeľňovej technológii môže byť sprchový kút walk-in nainštalovaný prakticky v každom prostredí. Ak realizujete novostavbu, mali by ste svoje požiadavky prediskutovať s architektom alebo projektantom kúpeľne v počiatočnej fáze projektu. To umožňuje pripraviť rozpočet na požadovanú štruktúru podlahy a polohu odtokov v dostatočnom časovom predstihu. Do úvahy by sa mal vziať aj potrebný spád. Snívate o kúpeľni s podlahovým kúrením, ktoré vždy vytvorí príjemné teplé prostredie? Je potrebné sa rozhodnúť čo najskôr. Kedy je potrebný odborník? Počas rekonštrukcie pri výmene starého za nové alebo pri odstránení vane a inštalácii sprchy.

Bezbariérové riešenie je ideálne aj pri rekonštrukcii starých budov. Kúpeľňový špecialista najprv skontroluje podmienky súvisiace so stavbou – a či je v potere dostatočný priestor na sprchovú vaničku a sifón – a až následne vyberie jeden z odpadových systémov, ktoré šetria priestor. Dokonca aj s extra plytkou sprchovacou vaničkou, ktorá sa po inštalácii celistvo spája s podlahou, je možné implementovať prístupné sprchy a vychutnávať si ich prakticky kdekoľvek. Dôležité je, že medzi sprchou a okolitými dlaždicami a stenami je spoľahlivé tesnenie.

Sprchový kút walk-in s puristickým dizajnom.
Nový zmysel pre priestrannosť: otvorený priestor so sprchovým kútom walk-in reprezentuje moderný komfort kúpeľne.

Vytvorte si vlastný sprchový kút walk-in

Pri plánovaní sprchového kútu walk-in na úrovni podlahy máte k dispozícii rôzne možnosti:

  • Moderná, mimoriadne tenká sprchová vanička (zo smaltovanej ocele alebo sanitárneho akrylátu) je inštalovaná prakticky na úrovni podlahy a vizuálne sa prepája s plochou podlahy. Celistvá plocha znamená aj jednoduchú údržbu. Sprchová vanička je zvolená vo farbe, ktorá zodpovedá dlaždiciam alebo iným povrchom a má protišmykový efekt. Vyberte si z rôznych formátov a zvoľte si umiestnenie odtoku, pokiaľ nie je vopred definované. Spád je integrovaný a prvok sa ľahko udržiava.
  • Alebo plánujte individuálne pomocou dlažby – v závislosti od charakteristiky miestnosti. Táto voľba je obzvlášť vhodná, ak sa rozhodnete pre podlahové kúrenie. Súčasným trendom je veľkoformátová dlažba, ktorá býva k dispozícii aj s protišmykovým povrchom. Štýlovou voľbou pre podlahu je konzistentný vzhľad s jednotným materiálom, vďaka ktorému aj malé kúpeľne vyzerajú priestrannejšie. Odtok sa dá zabudovať aj do steny: vytvára to viac priestoru na pohyb a uľahčuje údržbu. V takomto prípade má podlaha štandardný spád k odtokovému žľabu v stene. Toto puristické riešenie je ideálne pre XXL zážitok zo sprchovania. V tomto prípade však môžete očakávať vyššie náklady na plánovanie a odbornú realizáciu.
  • Čo takto vopred vyrobené sprchové prvky, kde je všetko zladené, a zároveň máte možnosť obloženia? Pokiaľ ide o sprchový panel, môžete si vybrať keramické dlaždice alebo prírodný kameň, aby zodpovedali zvyšku kúpeľne. K dispozícii sú rôzne rozmery.

Otvorený vzhľad zaručuje zážitok zo sprchovania bez obmedzení

Ak je sprcha vo výklenku alebo v rohu, ideálna je bezrámová sklenená zástena, ktorá vnáša do kúpeľne maximálnu vizuálnu otvorenosť. Alebo sa rozhodnite pre riešenie typu „walk-in“. Tento variant odstraňuje dvere a úplne integruje sprchovací kút do kúpeľne s otvoreným priestorom.

Nájdite v škále produktov hansgrohe spoľahlivé odpadové systémy pre sprchové vaničky

V sortimente hansgrohe nájdete silné, spoľahlivé odpadové systémy pre sprchové vaničky. Je to dôležité pri veľkých pohodlných sprchách, ako sú Rainmaker, Raindance alebo hlavové sprchy. Odtoky v sprche sa ľahko inštalujú, sú technicky sofistikované a vysoko efektívne. Napríklad Raindrain 90 XXL značky hansgrohe dosahuje výnimočne vysoký odvodňovací výkon až 51 litrov za minútu. Pozitívny vedľajší účinok pre vás: „rýchlo tečúca voda“ spoľahlivo spláchne všetky nečistoty. Takže neexistuje nič, čo by vám bránilo užívať si sprchovanie. Značka hansgrohe v súčasnosti neponúka žiadne odpadové systémy pre voľne navrhnuté sprchové priestory bez vaničky.

Na koho sa obrátiť

Najbližší predajca / vzorkovňa: