Ploché, moderné, vytvárajce priestor

Podomietková inštalácia pre sprchu a vaňu

Staviate novú kúpeľňu alebo chcete zrenovovať existujúcu? Predstavíme vám veľa možností, ktoré vám ponúka systém ovládania vody zabudovaný v stene. Podomietková inštalácia pre sprchy a vane je ultramoderná a používateľsky príjemná. Vďaka minimalistickým jednotkám vyzerá všetko nádherne, uhladene a upravene. A vy? Pri sprchovaní a kúpaní si môžete vychutnať množstvo priestoru na pohyb.

Čo všetko obsahuje podomietková inštalácia a kedy je vhodná

Už ste niekedy použili sprchu alebo vaňu s nadomietkovou netermostatickou alebo termostatickou batériou? Tieto klasické systémy ovládania vody majú veľa výhod, napríklad sa dajú ľahko vymeniť – čo je ideálne pre rýchlu renováciu. Ich nevýhodou je, že sú pomerne veľké a vyčnievajú. V malých kúpeľniach zaberajú cenný priestor.

Nechajte technológiu batérie elegantne zmiznúť za stenou

Nebolo by skvelé, keby ste dokázali všetky „vonkajšie“ komponenty batérií, ktoré nechcete vidieť (rúrky, veľká ovládacia jednotka alebo páka), jednoducho schovať za stenu? Absolútne. Aby ste to mohli spraviť, musíte zasiahnuť do steny. To je dôvod, prečo sú podomietkové inštalácie skvelou možnosťou, najmä pokiaľ ide o novostavby alebo veľké rekonštrukcie. Dôležité: potrebujete na to odborníka na kúpeľne.

Stručný prehľad výhod podomietkových termostatických a netermostatických batérií:

 • Minimalistické ovládanie sprchy sa upevňuje rovno k stene. To vytvára ultramoderný a jednoduchý vzhľad.
 • Pri sprchovaní alebo kúpaní už nemusíte dávať pozor, aby ste do niečoho nenarazili. Vychutnáte si oveľa viac priestoru, pohodlia a zábavy s vodou.
 • Extra veľký priestor pre ruky a dostupnosť sú ideálne faktory pre viacgeneračné kúpeľne.
 • Viditeľné komponenty sa pri podomietkových termostatických batériách nezohrievajú, takže všeobecne nehrozí riziko príliš horúcich povrchov. To je ideálne, ak v domácnosti žijú deti či starší ľudia.
 • Malé ovládacie jednotky sú nielen vizuálne atraktívne a spoľahlivé, ale tiež sa udržiavajú ľahšie ako veľké telesá batérií.
 • Na základné teleso hansgrohe iBox universal, ktoré slúži ako základná súprava pre podomietkovú inštaláciu, si môžete kedykoľvek umiestniť ovládaciu jednotku v modernejšom dizajne alebo s pokročilejšími funkciami.

Ovládanie sprchy so širokou škálou funkcií a dizajnov

Široká škála produktov značky hansgrohe pre podomietkovú inštaláciu vám ponúka neobmedzené možnosti dizajnu kúpeľne. Budete prekvapení, koľko funkcií a dizajnov je k dispozícii. V závislosti od vybavenia kúpeľne (ručná sprcha, hlavová sprcha, sprchový systém atď.), účelu alebo preferencií sa môžete rozhodnúť pre netermostatické alebo termostatické batérie. Môžete ich univerzálne kombinovať so všetkými sprchami značky hansgrohe. Vylepšite si kúpeľňu pridaním ovládacej jednotky sprchy v chrómovom prevedení alebo so skleneným povrchom v čiernej/bielej farbe a zvoľte si okrúhly alebo hranatý dizajn, alebo dizajn Softcube.

Ako to funguje: riešenie s podomietkovou inštaláciou v novej kúpeľni

Podomietková inštalácia základného telesa hansgrohe iBox universal s technológiou Select

Ak sa rozhodnete pre podomietkové riešenie, odborník na kúpeľne vám do steny nainštaluje najskôr osvedčené základné teleso iBox universal značky hansgrohe. Následne naň namontuje vašu termostatickú alebo netermostatickú batériu. Jedna i druhá sú vybavené najmodernejšou technológiou typickou pre hansgrohe a odolnými mechanickými ventilmi bez potreby elektrickej energie.

Teraz je to také jednoduché: podomietková inštalácia so systémom hansgrohe Select

Intuitívny koncept obsluhy a dizajnu Select je používateľsky príjemný a elegantný, najmä pri podomietkovej inštalácii. Na ocenených termostatických a netermostatických batériách ShowerSelect  môžete jedným tlačidlom zapnúť a vypnúť až štyri spotrebiče. Jediným stlačením tiež môžete zmeniť druh sprchového prúdu. Máte na výber medzi:

 • netermostatickou batériou ShowerSelect – pre potrubia so stabilným tlakom vody, ktorá je k dispozícii s ergonomicky tvarovanou rukoväťou;
 • termostatickou batériou ShowerSelect – pre konštantnú teplotu vody, s pohodlnou kovovou rukoväťou;
 • termostatickou batériou ShowerSelect – so zabudovanou prípojkou hadice a držiakom sprchy.

Zo starého nové: zrenovujte svoju kúpeľňu s použitím telesa iBox universal

Časté otázky o podomietkovej inštalácii

Desaťročia skúseností so zákazníckym servisom ukázali, že spotrebitelia majú predovšetkým nasledujúce otázky. Tu sú odpovede: 

 • Pokazilo sa niečo pri inštalácii telesa iBox universal? Netreba sa báť. V spoločnosti hansgrohe máme riešenie na všetko a radi vám ponúkneme pomoc. Prosím, kontaktujte nás.
 • Je teleso iBox universal vodoodolné? Áno. Teleso iBox a prefabrikáty sú dokonca protihlukové, čo znamená, že pri sprchovaní alebo kúpaní je tok vody príjemne tichý.
 • Aká dlhá záruka sa poskytuje na váš produkt? Spoločnosť hansgrohe vám ponúka päťročnú dobrovoľnú záruku výrobcu. Je váš produkt je výrazne starší? To nevadí. Ak sa v neskoršej fáze vyskytne chyba alebo netesnosť, ponúkame náhradné diely, ktoré môžete jednoducho vymeniť (pomocou štandardného náradia).
 • Stále máte iBox z roku 2001? Žiadny problém. Funkcie základného telesa sa odvtedy nezmenili. To znamená, že je kompatibilné s najnovšími termostatickými a netermostatickými batériami so skleneným povrchom alebo s technológiou Select. Svoju starú pákovú batériu tak môžete kedykoľvek vymeniť za ultramoderné riešenie.
 • Je váš iBox starší? Aj v tomto prípade vám radi poskytneme informácie o dostupných riešeniach.
Na koho sa obrátiť

Najbližší predajca / vzorkovňa: